Öt ok, hogy miért pont az Ayurveda

8I0A9537

A fogyasztástól, a boltok és utazási irodák kínálatától túltelített emberek ma már óvatosak, sőt hitetlenek a gyógyszeripar vívmányaival és a boltok polcain, valamint a katalógusokban megjelenő egészségügyi kütyükkel szemben. Még az életminőség javítására irányuló módszerek is csak modern trendnek tűnnek, egy újabb életmód-hóbortnak a más termékekkel kapcsolatos kellemetlen tapasztalatok után. Az Ayurveda azonban a legrégebbi, közel 5000 éves orvosi rendszert képvisel az egészséges élet elveivel kapcsolatban, amely az ember egészségéhez és mentális jólétéhez szükséges fizikai, lelki, mentális és érzelmi tényezők komplexumára összpontosít. Gyógyító ereje mellett több területen is haszna van.

1. Egészség

A nyugati orvoslás szerint minden ember fizikai természetében egyforma, ezért kizárólag a betegségre és annak kezelésére összpontosít, nem pedig az emberre, mint egyénre. Az Ayurveda ezzel szemben egyénileg közelíti meg az embert, egyszerre vizsgálja és kezeli az ember testét és szellemét. Míg a nyugati orvoslás a betegségek következményeinek megszüntetésére összpontosít, az Ayurveda fő célja a betegségek megelőzése. Az egészséges és kiegyensúlyozott táplálkozás, a tisztító kezelések, gyógynövényterápiák, masszázsok, jógagyakorlatok ötvözésével hozzájárul az egészséges testi-lelki állapot eléréséhez és megőrzéséhez, valamint súlyos akut és krónikus betegségek gyógyítására is alkalmas.

2. Szépség és öregedésgátlás

A rohanó életmód és az állandó kapkodás számos ráncot okozhat az arcunkon. Az Ayurvédának azonban van megoldása erre a problémára is. Az ayurvédikus étrendben használt gyógynövények és fűszerek kombinációja, gyógyászati ​​készítmények és kiváló minőségű natúrkozmetikumok segítik a test és a lélek regenerálódását. Dr. Viswanathan Umadethan, a Poovar Island -ról származó ayjurvédikus orvos szerint egy napi csésze gyógytea, 15 perc testmozgás és minőségi alvás az ayurvéda alapelveinek betartása mellett fiatalító hatással van a testre és a lélekre, ami az ember vitalitásában és megjelenésében is tükröződik.

3. Oldja a stresszt

„A stressz szinte normális része a mindennapi életünknek. Leggyakrabban azonban mi magunk hozzuk létre, mert túlzott elvárásaink vannak.” – mondja Dr. Viswanathan.

A stresszes életmód romboló hatást gyakorol az egészségre és a mentális jólétre. Ha mozgalmasak a hétköznapjaink, túl keményen dolgozunk, boldogtalan kapcsolatokban maradunk, a pénztől és a sikertől függünk, ez egy figyelmeztető jel arra, hogy nem jó úton járunk. Az Ayurveda a változás lehetőségét kínálja mindenki számára. A jóga, a légzőgyakorlatok, a meditáció vagy az olyan gyógynövények, mint az Ashwagandha, hatékony stresszoldók lehetnek. A Shirodhara relaxációs technika – a meleg gyógyító olaj enyhe áramlása a homlok területére, az ún. harmadik szemre szintén segít az elme megnyugtatásában és a stressz oldásában.

4. Egyensúlyhoz vezet

Az egészség nem csak betegség nélküli életet jelenti. Az Ayurveda alapelvei szerinti élet az érzelmek, az elme, a test, a viselkedésünk és a környezetünk harmóniájához vezet. Az Ayurveda alapvető feladata a három dosha (vata, pitta, kapha) egyensúlyba hozása. Csak ez az egyensúly jelenti az igazi egészséget az Ayurvedban.

5.Segít előhívni a jobbik énünket

Az Ayurveda szerinti életstílus részét képezik az erkölcsi alapelvek is, nevezetesen a negatív gondolatok kiküszöbölése, a verbális és fizikai erőszak, a falánkság, a szomorúság, a harag és az önzés elkerülése. A fentiek nemcsak mentális jóléthez vezetnek, hanem pozitív „mellékhatásai” lehetnek például az interperszonális kapcsolatok javulásának.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest